Помогни на деца с онкологични заболявания

Помогни на деца с онкологични заболявания

Клуб "Добротворци-Вършец", СУ "Иван Вазов", Вършец
Мисията е от 23 February 2026 до 27 February 2026
ПРИКЛЮЧИЛА

Как премина мисията?

Истинските герои невинаги носят наметала. Понякога те носят усмивки, мартеници и огромни сърца. Такива герои са учениците от СУ „Иван Вазов“ – Вършец, които се включиха активно в Националната благотворителна кампания „Мартеничка с кауза“, организирана от ЮНЕСКО. От 23.02 до 27.02.2026 г., пред Туристическия център в град Вършец, учениците от Ученическия съвет, клуб „Добротворци“ и класовете от начален етап обединиха усилия в благотворителен базар. С много старание, творчество и сърце те изработиха и предложиха мартеници, за да съберат средства в подкрепа на онкоболни ученици. Тяхната мотивация не беше просто участие в училищна инициатива. Тя беше продиктувана от съпричастност, състрадание и искрено желание да помогнат на свои връстници в труден момент. Учениците показаха, че добротата няма възраст и че дори малките жестове могат да имат голямо значение. С действията си те доказаха, че героизмът се изразява в готовността да подадеш ръка, да отделиш време и усилия в името на една благородна кауза. Те не просто събраха средства – те дадоха надежда, подкрепа и пример за истинска човечност.

Какво?

От 23.02 до 27.02.2026 г., пред Туристическия център в град Вършец, учениците от Ученическия съвет, клуб „Добротворци“ и класовете от начален етап обединиха усилия в благотворителен базар. С много старание, творчество и сърце те изработиха и предложиха мартеници, за да съберат средства в подкрепа на онкоболни ученици. Истинските герои невинаги носят наметала. Понякога те носят усмивки, мартеници и огромни сърца. Такива герои са учениците от СУ „Иван Вазов“ – Вършец, които се включиха активно в Националната благотворителна кампания „Мартеничка с кауза“, организирана от ЮНЕСКО. 

Кога?

от 23.02.2026 год. до 27.02.2026 год. В часовия диапазон от 09:00 до 17:00 ч.

Къде?

Със съдействието на Средно училище "Иван Вазов", Община Вършец и Туристическия център на граз Вършец, учениците реализираха своя базар. Извозването на материалите се извърши с ученическия автобус на училището. Мястото, масите и стативите бяха осигурени от общината и туристическия център на града. 

Нужна екипировка?

За изработката на матрениците, учениците имаха осигурени материали - прежда, маниста, брошки, картончета и опаковачни материали. При неподходящи метерологични условия учениците имаха свободно и достъпно топло място, осигурено от Община Вършец.

Защо?

Тяхната мотивация не беше просто участие в училищна инициатива. Тя беше продиктувана от съпричастност, състрадание и искрено желание да помогнат на свои връстници в труден момент. Учениците показаха, че добротата няма възраст и че дори малките жестове могат да имат голямо значение. С действията си те доказаха, че героизмът се изразява в готовността да подадеш ръка, да отделиш време и усилия в името на една благородна кауза. Те не просто събраха средства – те дадоха надежда, подкрепа и пример за истинска човечност.

Как да се включат герои, които не са част от клуба?

Свържи се с Вилияна Димитрова 9А.

Включете се в състезанието

Включете се в състезанието

Направете доброволчески клуб заедно с твоите съученици, организирайте различни инициативи и трупайте точки. В края на учебната година клубът с най-много точки грабва Купата на героите!