Доброволствай на фестивала Фамилатлон

Доброволствай на фестивала Фамилатлон

Клуб "НПМГ подава ръка", НПМГ "Акад. Любомир Чакалов", София
Мисията е на 16 May 2026
ПРИКЛЮЧИЛА

Как премина мисията?

На 16.05. доброволствахме на фестивала Фамилатлон в Южния парк. Помагахме на щанда с игрите, като обяснявахме на децата как се играят различните игри и играхме с тях. Помагахме и с подготовката на самия фестивал. 

Какво?

През 2026 г. ФАМИЛАТЛОН ще се проведе за 17-и път и отново ще превърне Южния парк в София в пространство за срещи, движение и истинско семейно време. 

Тази година ще бъде поставен специален фокус върху играта като средство за свързване – възможността родители и деца да играят заедно, да бъдат равнопоставени участници и да изграждат отношения чрез радост и движение.

Ще има шатра с няколко маси, на които ще се играят различни настолни игри. Задачата на доброволците ще е да пазят игрите, за да не се разпиляват, да обясняват правилата и да следят да тече спокоен процес. Би било готино да са хора, които харесват подобни занимания. Ще има и щанд на Център за безопасен интернет. На него ще имат нужда от подкрепа, за да може да се споделя повече информация и материали, че съществува, както и да се помага с една игра. 


Кога?

На 16.05 от 10:00 до 18:00 ч.

Къде?

В Южен парк.

Нужна екипировка?

Не.

Защо?

За да помогнеш за създаването на пространство, в което семействата могат да играят, да се движат, да преживяват нещо общо и да прекарат споделено качествено време.

Как да се включат герои, които не са част от клуба?

Може да ни пишат в Инстаграм, профилът ни там е @npmg_podava_ruka. 

Включете се в състезанието

Включете се в състезанието

Направете доброволчески клуб заедно с твоите съученици, организирайте различни инициативи и трупайте точки. В края на учебната година клубът с най-много точки грабва Купата на героите!